W dniu 02.08.2020 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie odnotowało 7 zdarzeń.

Opis ważniejszych interwencji:

  • Sucha Rzeczka, gm. Płaska przy Gościńcu Czarnobrodzkim zapaliła się ściółka leśna w młodniaku. Dzięki szybkiej interwencji dyżurujących służb leśnych udało się pożar opanować na powierzchni ok. 500 m2. Następnie dwa zastępy JOP dogasiły miejsce pogorzeliska.
  • Augustów, Studzieniczna- zapalił się samochód osobowy (wyposażony w instalację gazową) pozostawiony na obszarze leśnym przy drodze pożarowej nr 4. Po dojeździe dwóch zastępów JOP pożarem objęta była komora silnika i wnętrze pojazdu. Nie odnotowano osób poszkodowanych.
  • Jaminy, gm. Sztabin-podczas mszy świętej doszło do zasłabnięcia starszego 85 letniego mężczyzny. Miejscowi druhowie z OSP Jaminy i Jaziewo udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie do czasu dojazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.
  • Gruszki, gm. Płaska-podczas nieobecności domowników w jednym z pomieszczeń domku letniskowego doszło do pożaru. Dzięki czujności osób postronnych i sprawnej akcji miejscowych strażaków pożar szybko zlokalizowano na parterze budynku. Spaleniu uległo częściowo wyposażenie jednego z pomieszczeń. W trakcie działań strażacy odłączyli i wynieśli na zewnątrz butlę z gazem propan butan podłączoną do kuchenki.
  • Augustów, jez. Necko- zatopiona częściowo łódź motorowodna przy przystani jednego z Hoteli. Zadaniem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego A-stów było rozstawienie zapór pływających i sorpcyjnych wokół uszkodzonej łodzi, przy której stworzył się cienki film paliwowy.

Opracował: asp.sztab. Krzysztof Waszkiewicz
Zdjęcia: mł. asp. Marcin Zarzecki