27 – 29 września w miejscowości Chotowa woj. podkarpackie odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, w których srebrny medal zdobył zawodnik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie st. sekc. Dominik Szczodruch.

Zawodnik KP PSP Augustów, który w zawodach startował w kategorii do 84 kg w pierwszej ćwierćfinałowej walce pokonał decyzją sędziów jednogłośnie na punkty zawodnika Jednostki Wojskowej w Tarnowie. W walce półfinałowej nasz zawodnik pokonał przez techniczny nokaut zawodnika Jednostki Wojskowej 18 Brygady Zmechanizowanej w Siedlcach awansując tym samym do finału, w który zmierzył się z aktualnym Mistrzem Polski w  Kickboxingu Wojciechem Busiem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warzycach. Po emocjonującej walce nie jednogłośną decyzją sędziów nasz zawodnik musiał uznać wyższość  swojego rywala zdobywając srebrny medal w prestiżowych zawodach.

Siódma edycja Mistrzostw Polski była rozgrywana w 8 kategoriach wagowych.

Opracowanie: asp. Andrzej Sobolewski

Zdjęcia: st. sekc. Dominik Szczodruch