20 września 2019 r. na boisku „Orlik” Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrany został XVI Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej o Puchar Starosty Augustowskiego.

W turnieju wystąpiły drużyny reprezentujące: Komendę Powiatową Policji w Augustowie, Placówkę Straży Granicznej w Lipsku, Placówkę Straży Granicznej w Płaskiej, Placówkę Straży Granicznej w Augustowie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

Po zaciętej walce trwającej do ostatniego meczu turnieju zwycięzcą została drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie, będąca jednocześnie obrońcą tytułu.

Klasyfikacja turnieju:

– I miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie

– II miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Augustowie

– III miejsce – Placówka Straży Granicznej w Płaskiej

– IV miejsce – Placówka Straży Granicznej w Lipsku

– V miejsce – Placówka Straży Granicznej w Augustowie

 

Najlepszym strzelcem turnieju został Adam Stankiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, najlepszym bramkarzem turnieju – Andrzej Kotarski z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej, najstarszym zawodnikiem Dariusz Sutuła z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

Oficjalnego zakończenia Turnieju dokonał Starosta Powiatu Augustowskiego Jarosław Szlaszyński, który wraz z Komendantami służb uczestniczących w zawodach podsumował turniej oraz wręczył puchary i statuetki uczestnikom.

Opracowanie: asp. Andrzej Sobolewski
Zdjęcia: KP PSP Augustów