W dniu 23.02.br. w godzinach popołudniowych na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w msc. Podnowinka doszło do wypadku z udziałem szynobusu i samochodu marki  Chevrolet Voyager.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby jadące samochodem osobowym. Ruch drogowy na odcinku drogi powiatowej odbywał się bez większych utrudnień, ruch kolejowy  na odcinku Suwałki-Białystok okresowo został wstrzymany przez Dyżurnego PKP. W pierwszym etapie działań jednostki ochrony przeciwpożarowej wspólnie z lotniczym pogotowiem ratunkowym przystąpiły do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Następnie po dojeździe ambulansu lekarze podjęli decyzje o przetransportowaniu dwóch osób do najbliższych szpitali. Pasażerowie i pracownicy szynobusu nie odnieśli obrażeń; do czasu  przyjazdu transportu zastępczego oczekiwali w ogrzewanych przedziałach, pod opieką przewoźnika i strażaków.

W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Augustów i dwie jednostki OSP z terenu gm. Nowinka w sumie 20 strażaków, czas prowadzonych działań 3 godziny.

 

Informację sporządził: asp.sztab. Krzysztof Waszkiewicz

Zdjęcia- KP PSP Augustów i OSP Bryzgiel.